Pneumatyka Siłowniki pneumatyczne Napędy pneumatyczne Elektrozawory Armatura pneumatyczna Zawory pneumatyczne Zawory sterujące Filtry pneumatyczne Filtry pneumatyczne Stacje przygotowania powietrza Sprężarki tłokowe i śrubowe Zawory rozdzielające

Pneumatyka, sprężarki, osuszacze, zbiorniki, instalacje pneumatyczne, stacje przygotowania powietrza, manometry, przewody pneumatyczne, zawory pneumatyczne, siłowniki pneumatyczne, armatura pneumatyczna.

Pneumatyka to główna dziedzina działalności firmy HAFNER.

Zajmujemy się kompleksową obsługą Klientów w zakresie dostaw i produkcji elementów pneumatyki siłowej i sterującej. Asortyment obejmuje między innymi sprężarki śrubowe i tłokowe, zbiorniki powietrza, osuszacze i separatory, instalacje pneumatyczne, zawory rozdzielające, odcinające i sterujące, siłowniki pneumatyczne, elementy przygotowania powietrza, chwytaki pneumatyczne, technikę próżniową oraz armaturę pneumatyczną. W ofercie znaleźć można unikatowe rozwiązania elementów dostosowane do specyficznych warunków pracy takich jak niskie temperatury czy środowiska zagrożone wybuchem (Atex, Ex).

W ramach działalności firma produkuje w systemie 24H siłowniki pneumatyczne standardowe i specjalne oraz inne nietypowe elementy pneumatyki. Oferowane i produkowane wyroby odznaczają się wysoką jakością, niezawodnością i trwałością w okresie eksploatacji, co jest potwierdzone stosownymi Certyfikatami. Posiadamy wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2009.

Wysokie kwalifikacje pracowników i doświadczenie zapewniają profesjonalną i kompleksową obsługę również w zakresie doboru sprężarek, projektowania układów pneumatycznych, doradztwa technicznego i serwisu oraz montażu instalacji pneumatycznych. Utrzymywanie odpowiednich stanów magazynowych pozwala na szybkie realizowanie dostaw dla odbiorców.Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem naszej oferty:

Sprężarki

Sprężarki tłokowe i Sprężarki śrubowe z naszej oferty to kompleksowe rozwiązanie automatyzacji procesów w Państwa firmie. Zakres usług obejmuje nie tylko sprzedaż kompresorów, ale przede wszystkim dobór odpowiedniego do potrzeb urządzenia oraz fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Osuszacze

Oferta obejmuje osuszacze ziębnicze serii AMD o wydajnościach od 0,35 m3/min do 22,00 m3/min oraz osuszacze adsorpcyjne.

Zbiorniki

Oferujemy swoim Klientom zbiorniki sprężonego powietrza do montażu pionowego i poziomego o pojemności od 10 litrów do 3000 litrów i ciśnieniach zgromadzonego medium roboczego do 1,6 MPa (16 bar). Dostępne są zbiorniki dla instalacji próżniowych do podciśnienia -0,1 MPa (-1 bar)

Instalacje pneumatyczne

Przemysłowe instalacje pneumatyczne przeznaczone do sprężonego powietrza i innych mediów (woda) zapewniające nowoczesny sposób doprowadzenia medium roboczego do odbiorników. Dostępne są elementy instalacji (złącza, rury, króćce, kolana, mufy itp.) do łączenia instalacji wykonanych z tworzywa, aluminium i miedzi oraz akcesoria do samodzielnego wykonania instalacji przez użytkownika (zgrzewarki, poziomice, nożyce, uchwyty montażowe itp.). Zapewniamy projektowanie i montaż instalacji według potrzeb Klienta.

Filtry i separatory

W ofercie szeroka gama profesjonalnych filtrów i separatorów do stosowania w instalacjach sprężonego powietrza służących do jego uzdatniania (oczyszczania z zanieczyszczeń stałych, wody i oleju) o ciśnieniach roboczych do 1,6 MPa (16 bar). Elementy dostępne do wielkości przyłącza G3” i maksymalnej wielkości natężenia przepływu 46000 l/min. Oferujemy również materiały i części eksploatacyjne (wkłady filtrujące, akcesoria, spusty kondensatu).

Stacje przygotowania powietrza

Oferujemy profesjonalne stacje przygotowania medium roboczego serii Futura, Economic oraz Standard przeznaczone do pracy w układach pneumatycznych o wielkościach G1/8 do G1 ½. Stosowane w celu oczyszczenia, redukcji ciśnienia i naolejenia medium roboczego. Dostępne również jako pojedyncze elementy (filtry, zawory redukcyjne, zawory filtrująco-redukcyjne, stacje dwu-elementowe, stacje trzy-elementowe oraz smarownice). Oferta obejmuje także części eksploatacyjne, akcesoria oraz elementy do mocowania.

Pomiar ciśnienia i temperatury

Oferujemy manometry i inne urządzenia (przetworniki ciśnienia) służące do pomiaru ciśnienia medium roboczego w pneumatycznych układach sterujących i napędowych.

Przewody pneumatyczne

Asortyment obejmuje przewody pneumatyczne niezbędne w każdej instalacji pneumatycznej przeznaczone do łączenia odbiorników wykonane z poliuretanu (PU), polietylenu (PE), poliamidu (PA), nylonu (NL) oraz teflonu (TF). Przewody są stosowane w układach pracujących w szeroki zakresie temperatur i ciśnień roboczych. Dostępne również w wersjach wzmocnionych oplotem metalowym oraz jako przewody spiralne.

Zawory odcinające

Zakres oferty to zawory odcinające przeznaczone do odcinania przepływu różnych mediów roboczych (sprężone powietrze, woda, para wodna, olej hydrauliczny) i dostępne w szerokim zakresie ciśnień roboczych. Zawory odcinające sterowane są elektromagnetycznie i ręcznie. Stosowane są w instalacjach sterujących i napędowych.

Zawory rozdzielające

Oferta zawiera również wszystkie typy zaworów rozdzielających do sterowania elementami wykonawczymi (siłownikami pneumatycznym tłoczyskowymi, beztłoczyskowymi, obrotowymi i wahadłowymi). Dostępne są zawory rozdzielające o funkcjach 2/2, 3/2, 3/3, 5/2, 5/3, 4/3 sterowane elektromagnetycznie, mechanicznie i pneumatycznie o wielkościach od M5 do G3/4”. W asortymencie znajdują się także zawory pomocnicze i krańcowe. Zawory występują z przyłączami NAMUR oraz do montażu na wyspach zaworowych modułowych, listwowych i terminalowych.

Zawory sterujące

Zawory sterujące z naszej oferty to między innymi zawory logiczne (alternatywy, sumy), zawory zwrotne, dławiąco-zwrotne oraz szybkiego spustu. W układach pneumatycznych stosowane jako elementy pomocnicze służące min. do regulacji prędkości ruchu elementów wykonawczych (zawory dławiące i dławiąco-zwrotne)

Siłowniki tłoczyskowe

Jesteśmy producentem siłowników pneumatycznych dostępnych w ofercie 24H. Asortyment obejmuje standardowe siłowniki pneumatyczne zgodne ze standardami ISO 6431, ISO 6432, ISO 15552, VDMA oraz CNOMO o średnicach nominalnych od 8 mm do 250 mm. W ofercie minisiłowniki, siłowniki znormalizowane Solid, Classic, Economic, kompaktowe, dociskowe. Do siłowników oferujemy szeroki asortyment elementów mocujących (końcówki proste i z przegubem kulowym, końcówki widełkowe, jarzma, łapy, widełki, kołnierze mocujące, ucha proste, ucha skośne, prowadniki, blokady tłoczysk) oraz czujniki położenia tłoka (kontaktronowe i półprzewodnikowe). Wykonujemy siłowniki specjalne i niestandardowe.

Siłowniki beztłoczyskowe

Oferta obejmuje siłowniki beztłoczyskowe serii OSB o średnicach nominalnych D10 do D80. Siłowniki charakteryzują się wysoką prędkością działania oraz możliwością zabudowy w ograniczonych przestrzeniach. Do siłowników dostępne są akcesoria takie jak elementy mocujące, czujniki położenia tłoka kontaktronowe i półprzewodnikowe oraz prowadnice.

Siłowniki obrotowe

W ofercie siłowniki obrotowe serii ACTUBAR typu AS/AD oraz serii GTD/GTE dwustronnego i jednostronnego działania o kątach obrotu od 90° do 180° z możliwością zamontowania pozycjonera oraz osprzętu dodatkowego. Siłowniki stanowią napęd zaworów procesowych o konstrukcji motylkowej lub kulowej w instalacjach przemysłowych.

Chwytaki pneumatyczne

W asortymencie firmy znajdują się chwytaki z napędem pneumatycznym szczęk serii HDN służące do manipulowania przedmiotami w zrobotyzowanych i zautomatyzowanych stanowiskach i gniazdach procesów produkcyjnych. Chwytaki mogą być wyposażone w czujniki sygnalizujące zamknięcie lub otwarcie szczęk typu CS-15T

Złącza i akcesoria złączne

Złącza i akcesoria złączne - Oferta obejmuje elementy armatury pneumatycznej służące do podłączania przewodów oraz odbiorników medium roboczego w pneumatycznych układach napędowych i sterujących. Katalog zawiera złączki proste, kątowe z nakrętkami i wtykowe, przyłączki do przewodów PE, PA, PU, złączki do rur stalowych i Cu, szybkozłącza i króćce, kolektory oraz inne akcesoria niezbędne do budowy instalacji pneumatycznych o gwintach przyłączeniowych od M5 do G1”.

Oleje i smary

W asortymencie firmy znajdują się zalecane przez producentów elementów pneumatyki oleje i smary stosowane w sprężarkach, układach pneumatycznych oraz narzędziach pneumatycznych. Oleje konfekcjonowane są w wygodnych pojemnikach.

Narzędzia pneumatyczne

Oferujemy profesjonalne narzędzia pneumatyczne (szlifierki, wiertarki, wkrętarki) z napędem pneumatycznym.

Elementy próżni

Oferta zawiera elementy techniki próżniowej do stosowania w manipulowaniu, transportowaniu i chwytaniu elementów w procesach produkcyjnych. Obejmuje pompy próżniowe, przyssawki oraz chwytaki próżniowe.

Oferta

DZIAŁ PROJEKTOWY

Dział projektowy HAFNER PNEUMATYKA

Podstawy pneumatyki

Podstawowe informacje z dziedziny pneumatyki

Rzetelna firma

Rzetelna firma HAFNER

Ogólne warunki handlowe

HAFNER Pneumatyka

O FIRMIE

HAFNER
Pomagier-Trzebuchowscy
Spółka Jawna
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 97
87-100 Toruń

NIP 556-22-23-819
Regon 092307860
KRS 0000154149
BDO 000112099

Konto Santander Bank Polska SA

79 10901069 0000 0000 0704 8941

Konto Bank ING Bank Śląski

64 10501139 1000 0023 4975 0618

Generatory azotu

Generator azotu i tlenu

FILMY

FILMY HAFNER

Wybierz oddział

UTRZYMANIE RUCHU

UTRZYMANIE RUCHU

PRODUKCJA SIŁOWNIKÓW

Produkcja siłowników 24h

Zamów katalog

Zamów katalog PNEUMATYKA

PARTNERZY