Pneumatyka Siłowniki pneumatyczne Napędy pneumatyczne Elektrozawory Armatura pneumatyczna Zawory pneumatyczne Zawory sterujące Filtry pneumatyczne Filtry pneumatyczne Stacje przygotowania powietrza Sprężarki tłokowe i śrubowe Zawory rozdzielające

Pneumatyka, sprężarki, osuszacze, zbiorniki, instalacje pneumatyczne, stacje przygotowania powietrza, manometry, przewody pneumatyczne, zawory pneumatyczne, siłowniki pneumatyczne, armatura pneumatyczna.

Informacje ogólne grupy elementów przewody pneumatyczne


1. Informacje podstawowe

Przewody polietylenowe (PE):
Zastosowanie: Do łączenia instalacji pneumatycznych za pomocą przyłączek z nakrętką i wtykowych w standardowych warunkach temperatury (do +40°C) i do ciśnień max. 21 bar dla średnicy 4/2.

Przewody poliuretanowe (PU):
Zastosowanie Do łączenia instalacji za pomocą przyłączek wtykowych i z nakrętką w standardowych warunkach temperatury i do ciśnień max. 19 bar dla średnicy 4/2. Odznaczają się wysoką elastycznością i małym promieniem gięcia co pozwala na stosowanie w ograniczonych przestrzeniach.

Przewody poliamidowe (PA):
Zastosowanie: Do łączenia instalacji za pomocą przyłączek wtykowych i z nakrętką, temperatura pracy -10°C-+80°C, do ciśnień max. 44 bar dla średnicy 4/2. Przewody odznaczają się wysoką wytrzymałością mechaniczną.

Przewody teflonowe (PTFE):
Zastosowanie: Do łączenia instalacji za pomocą przyłączek wtykowych i z nakrętką, do ciśnień max. 81 bar dla średnicy 4/2. Przeznaczone do stosowania w układach wysokociśnieniowych, pracujących w wysokiej lub niskiej temperaturze (-150°C do +250°C) oraz w kontakcie z agresywną atmosferą i środkami chemicznymi.

Przewody nylonowe (PNL):
Zastosowanie: Do łączenia instalacji za pomocą złączek wtykowych i z nakrętką w standardowych warunkach temperatury (zakres pracy -10°C do +80°C) i do ciśnień max. 67 bar Przeznaczone do wysokich ciśnień.

Przewody zbrojone:
Zastosowanie: Do łączenia instalacji narażonych na uszkodzenia mechaniczne w szerokim zakresie temperatur otoczenia i medium roboczego.

Przewody spiralne:
Zastosowanie: Do łączenia instalacji pneumatycznych w standardowych warunkach temperatury, szczególnie do podłączania narzędzi pneumatycznych (szlifierki, wiertarki, wkrętarki itp.).

2. Dane techniczne

Medium robocze: sprężone powietrze lub inny gaz nie agresywny (również podciśnienie)
Zakres temperatur pracy: -18°C do 70°C
Maksymalne ciśnienie pracy: 15 bar

Aktualności

Sprężarki śrubowe seria LKV

Generatory azotu

Generator azotu i tlenu

FILMY

FILMY HAFNER

Wybierz oddział

UTRZYMANIE RUCHU

UTRZYMANIE RUCHU

PRODUKCJA SIŁOWNIKÓW

Produkcja siłowników 24h

Zamów katalog

Zamów katalog PNEUMATYKA

PARTNERZY