Pneumatyka Siłowniki pneumatyczne Napędy pneumatyczne Elektrozawory Armatura pneumatyczna Zawory pneumatyczne Zawory sterujące Filtry pneumatyczne Filtry pneumatyczne Stacje przygotowania powietrza Sprężarki tłokowe i śrubowe Zawory rozdzielające

Pneumatyka, sprężarki, osuszacze, zbiorniki, instalacje pneumatyczne, stacje przygotowania powietrza, manometry, przewody pneumatyczne, zawory pneumatyczne, siłowniki pneumatyczne, armatura pneumatyczna.

Sprężarka tłokowa jest nadal najczęściej spotykanym typem sprężareki. Elementem roboczym w tym przypadku jest tłok, który poprzez wykonywanie ruchów posuwisto-zwrotnych powoduje sprężanie zasysanych gazów. Typowe ciśnienie wytwarzane przez sprężarki tłokowe waha się od 8 do 10 barów. Praca tego typu sprężarek jest w pewnym stopniu ograniczona, obowiązuje tu zasada czasu pracy 50/50. Oznacza to, że sprężarka nie jest przeznaczona do pracy ciągłej. Dlatego też sprężarki tłokowe są bardzo popularne np. w serwisach ogumienia oraz warsztatach samochodowych.

Przy doborze sprężarki tłokowej, należy zwrócić szczególną uwagę na dwie zasadnicze wartości dotyczące wydajności, tj. :

  • wydajność teoretyczna – jest to ilość powietrza zasysana przez sprężarkę, wartość ta jest bardzo często mylona z wydajnością efektywną, co oczywiście jest błędem!
  • wydajność efektywna – jest to ilość sprężonego powietrza wytwarzana przez sprężarkę, jest to wartość najistotniejsza podczas doboru sprężarki.
Obie powyższe wartości podawane są zazwyczaj w l/min lub m3/min. Dobór odpowiedniej sprężarki tłokowej uzależniony jest od rodzaju oraz ilości zasilanych urządzeń.

Ważnym, towarzyszącym sprężarce tłokowej elementem jest zbiornik. Wielkość zbiornika wpływa na częstość załączania się sprężarki. Im większy zbiornik, tym czas pracy dłuższy.

Dużą zaletą sprężarek tłokowych jest prosta budowa oraz pełna mobilność, dzięki umieszczeniu zespołu sprężarkowego na zbiorniku poziomym na kółkach.

Aktualności

Sprężarki śrubowe seria LKV

Generatory azotu

Generator azotu i tlenu

FILMY

FILMY HAFNER

Wybierz oddział

UTRZYMANIE RUCHU

UTRZYMANIE RUCHU

PRODUKCJA SIŁOWNIKÓW

Produkcja siłowników 24h

Zamów katalog

Zamów katalog PNEUMATYKA

PARTNERZY