HAFNER Pneumatyka
Pneumatyka Siłowniki pneumatyczne Napędy pneumatyczne Elektrozawory Armatura pneumatyczna Zawory pneumatyczne Zawory sterujące Filtry pneumatyczne Filtry pneumatyczne Stacje przygotowania powietrza Sprężarki tłokowe i śrubowe Zawory rozdzielające

Pneumatyka, sprężarki, osuszacze, zbiorniki, instalacje pneumatyczne, stacje przygotowania powietrza, manometry, przewody pneumatyczne, zawory pneumatyczne, siłowniki pneumatyczne, armatura pneumatyczna.

Sprężarki tłokowe

Sprężarka tłokowa jest nadal najczęściej spotykanym typem sprężareki. Elementem roboczym w tym przypadku jest tłok, który poprzez wykonywanie ruchów posuwisto-zwrotnych powoduje sprężanie zasysanych gazów. Typowe ciśnienie wytwarzane przez sprężarki tłokowe waha się od 8 do 10 barów. Praca tego typu sprężarek jest w pewnym stopniu ograniczona, obowiązuje tu zasada czasu pracy 50/50. Oznacza to, że sprężarka nie jest przeznaczona do pracy ciągłej. Dlatego też sprężarki tłokowe są bardzo popularne np. w serwisach ogumienia oraz warsztatach samochodowych.

Przy doborze sprężarki tłokowej, należy zwrócić szczególną uwagę na dwie zasadnicze wartości dotyczące wydajności, tj. :

  • wydajność teoretyczna – jest to ilość powietrza zasysana przez sprężarkę, wartość ta jest bardzo często mylona z wydajnością efektywną, co oczywiście jest błędem!
  • wydajność efektywna – jest to ilość sprężonego powietrza wytwarzana przez sprężarkę, jest to wartość najistotniejsza podczas doboru sprężarki.
Obie powyższe wartości podawane są zazwyczaj w l/min lub m3/min. Dobór odpowiedniej sprężarki tłokowej uzależniony jest od rodzaju oraz ilości zasilanych urządzeń.

Ważnym, towarzyszącym sprężarce tłokowej elementem jest zbiornik. Wielkość zbiornika wpływa na częstość załączania się sprężarki. Im większy zbiornik, tym czas pracy dłuższy.

Dużą zaletą sprężarek tłokowych jest prosta budowa oraz pełna mobilność, dzięki umieszczeniu zespołu sprężarkowego na zbiorniku poziomym na kółkach.

Oferta

DZIAŁ PROJEKTOWY

Dział projektowy HAFNER PNEUMATYKA

Podstawy pneumatyki

Podstawowe informacje z dziedziny pneumatyki

Rzetelna firma

Rzetelna firma HAFNER

Ogólne warunki handlowe

HAFNER Pneumatyka

O FIRMIE

HAFNER
Pomagier-Trzebuchowscy
sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 97
87-100 Toruń

NIP 556-22-23-819
Regon 092307860
KRS 0000903675
BDO 000112099

Sąd Rejonowy w Toruniu
VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy: 815.200,00 zł

Konto Santander Bank Polska SA

79 10901069 0000 0000 0704 8941

Konto Bank ING Bank Śląski

64 10501139 1000 0023 4975 0618

CSP

Fundusz Europejski

Fundusz Europejski

wyszukaj opiekuna

Aktualności

Wejście Hafner sp. z o.o. do Grupy Rubix

Staliśmy się częścią Grupy Rubix

Wybierz oddział

Hafner w czasie pandemii

Hafner w czasie pandemii

Generatory azotu

FILMY

FILMY HAFNER

Siłowniki dla hutnictwa

Siłowniki pneumatyczne WSRK

CSP

Centrum Serwisowo Projektowe

PRODUKCJA SIŁOWNIKÓW

Produkcja siłowników 24h

Zamów katalog

Zamów katalog PNEUMATYKA