HAFNER Pneumatyka
Pneumatyka Siłowniki pneumatyczne Napędy pneumatyczne Elektrozawory Armatura pneumatyczna Zawory pneumatyczne Zawory sterujące Filtry pneumatyczne Filtry pneumatyczne Stacje przygotowania powietrza Sprężarki tłokowe i śrubowe Zawory rozdzielające

Pneumatics, Compressors, Dryers, Tanks, Pneumatic installations, Air prepration units, Gauges, Pneumatic tubes, Pneumatic valves, Pneumatic cylinders, Pneumatic fittings.

Filters and separators.

Pneumatyka Toruń Przygotowanie sprężonego powietrza
Elementy przygotowania sprężonego powietrza odgrywają ważną rolę w procesie produkcji tego medium. Odpowiednio zaprojektowany system w niebagatelny sposób wpływa na pracę maszyn i urządzeń podłączonych do sieci zwiększając ich trwałość oraz wydłużając żywotność. Optymalnie przygotowana sprężarkownia w której zainstalowano zespół filtrów, separatory i osuszacze dostarczy nam powietrze pozbawione szkodliwych cząstek stałych, wody, oraz zanieczyszceń olejowych.
Pneumatyka Toruń Kontrola stanu filtrów
Czystość powietrza zależy od stanu technicznego sprężarki, ale również środowiska w jakim pracuje. Użytkując instalację trudno jest określić moment wymiany wkładów filtrujących. Jeśli nie dokonamy serwisu w odpowiednim momencie może dojść do pogorszenia jakości poweitrza, zmniejszenia się przepływu, aż do jego całkowitego zatrzymania. Stosowanie wskaźników zabrudzenia upraszcza maksymalnie obsługę filtra. Czytelna podziałka informuje obsługę o konieczności wymiany wkładu.
Pneumatyka Toruń Odprowadzanie kondensatu
Gromadzący się w odstojnikach filtrów kondensat musi być regularnie odprowadzany na zewnątrz. Aby zapobiec sytuacji w której obsługa zaniedba opóźnienie zbiornika i zabezpieczyć układ przed dostaniem się nieczystości do odbiorników stosujemu automatyczne spusty kondensatu. Automat opróżnia zbiornik (elektryczny w interwale czasowym, a pływakowy po osiągnięciu określonego poziomu) ograniczając do minimum obsługę elementów przygotowania powietrza.
Pneumatyka Toruń Separacja kondensatu
Kondensat gromadzący się w filtrach jest potencjalnie niebezpieczny dla środowiska. Aby zapobiec skażeniu i spełnić wymogi dyrektyw środowiskowych kondensat musi trafić do specjalnie zaprojektowanego separatora, w którym nastąpi rozdzielenie wody (która może trafić do kanalizacji) od cząsteczek olejowych, które nalezy poddać procesowi utylizacji zgodnie z obowiązującym prawem.


Wzorcowy model sprężarkowni

Wzorcowy model sprężarkowni

1. Sprężarka śrubowa
2. Zbiornik powietrza
3. Osuszacz ziębniczy
4. Separator cyklonowy
5. Filtr wstępny
6. Filtr olejowy
7. Filtr olejowy
8. Filtr olejowy dokładny
9. Baypass

Offer

The Design Departament

Dział projektowy HAFNER PNEUMATYKA

General Pneumatics

General informations about pneumatics

A Reliable company

Rzetelna firma HAFNER

General trade conditions

HAFNER Pneumatyka

ABOUT US

HAFNER
Pomagier-Trzebuchowscy
sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 97
87-100 Toruń

NIP 556-22-23-819
Regon 092307860
KRS 0000154149

Santander Bank Polska SA

79 10901069 0000 0000 0704 8941

Bank account ING Bank Śląski

64 10501139 1000 0023 4975 0618

CSP

Fundusz Europejski

Fundusz Europejski

News

We have become part of the Rubix Group

We have become part of the Rubix Group

Hafner w czasie pandemii

Hafner w czasie pandemii

Generatory azotu

Siłowniki dla hutnictwa

Siłowniki pneumatyczne WSRK

CSP

Centrum Serwisowo Projektowe

Cylinders production

Produkcja siłowników 24h